na_mostku_rząd2.jpg

O nas

Nasz zespół tworzy 7 osób – Ania, Ela, Ania, Patrycja, Ania, Magda oraz Michał (wbrew pozorom nie same Anie :D). 

Po raz pierwszy część z nas spotkała się w 2007 roku na zajęciach wokalnych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach, ale ostateczny kierunek muzyczny i nazwa zespołu ukształtowały się w 2012 roku.  Od tego momentu w naszym repertuarze można usłyszeć utwory własne (i nie tylko), które pochodzą z krain poezji śpiewanej, piosenki żeglarskiej, piosenki turystycznej oraz folku. 


Z naszą muzyką lubimy podróżować, dlatego dotarliśmy już na wiele festiwali zarówno w Polsce (m. in. Nad Kanałem w Gliwicach, Wrocławski Przegląd Piosenki Studenckiej we Wrocławiu, Pasterskie Anioły w Pasterce) jak i zagranicą – Festival du Chant de Marin w Paimpol we Francji, Internationaal Shantyfestival „Bie Daip” Appingedam w Holandii oraz Hafenfest Papenburg w Niemczech.

Jesteśmy laureatami wielu konkursów, takich jak OSPPT Yapa, Szantki, BoszkowoFest, Tratwa, Bakcynalia, Kopyść, Bieszczady pod Żaglem, Festiwal Danielka.

 

Pierwsze miesiące 2015 roku spędziliśmy w studio nagrań pracując nad naszą pierwszą płytą – „Miliony Gwiazd”, której premiera miała miejsce we wrześniu w Gliwicach.  Często koncertujemy na różnego rodzaju imprezach żeglarskich oraz turystycznych – rozpoczęcia, zakończenia sezonów, regaty, czy jubileusze klubowe, rajdy harcerskie itp. ...

Wbrew Pozorom (pol. 'Against all odds') is a polish folk-sung poetry-shanty music group. The band's music is a combination of various instruments (such as guitars, ukulele, bass guitar, banjo, violin, flute, djembe and cajon) and voices of almost each member of the group. The compositions are strongly inspirated by sailing, poetry, polish folklore, as well as tourist and scout songs.

In September 2015  the first album 'Miliony Gwiazd' ('Milions of Stars') was published and had it's premiere in Gliwice in Poland - the home city of Wbrew Pozorom.

So far, the group was performing on many festivals, i.a.:

Poland: Nad Kanałem (Gliwice), Student’s Song Festival (Wroclaw), Pastoral Angels (Pasterka), OSPPT "YAPA" (Łódź),

France: Festival du Chant de Marin (Paimpol) - 2015,

Nederlands: Internationaal Shantyfestival Bie Daip (Appingedam) - 2014,

Germany: Hafenfest Festival (Papenburg) - 2014,

At present, the band is working on the material for next music album, which is planned to be realized at the turn of 2019 and 2020.

Stay tuned!

Załoga 

E_ANIA B.jpg

Ania Brand
Wokalistka. Działa w zespole od samego początku. Niezawodna organizatorka, która zawsze trzyma rękę na pulsie terminów i nieodebranych jeszcze wiadomości. Dba o kontakty ze światem zewnętrznym – jeżeli widzicie na stronie nowe zdjęcie, najprawdopodobniej dodała je właśnie Ania. Entuzjastka wszelkich zespołowych wyjazdów. Z największym sentymentem wspomina pierwszy zespołowy rejs po Mazurach w 2012 roku, od którego na dobre rozpoczęła się przygoda zespołu z piosenką żeglarską.

E_PATI.jpg

Patrycja Żukowska.
W zespole śpiewa, gra na gitarze i ukulele. Pionierka zdrowego odżywiania i największa fanka stewii. Ma plan, by związane z nimi zainteresowania naukowe w przyszłości rozwijać za oceanem. Osoba, której nigdy nie brakuje pogody ducha i optymizmu, a w sercu nosi gorące brazylijskie słońce. Swoje wrażenia podczas grania w zespole opisuje jako wędrówkę w głąb siebie, w drodze za gwiazdami odbijającymi się w nocnej tafli morza; rytm jego fal niesie świadomość każdej upływającej minuty.

E_MAGDA.jpg

Magda Długosz-Malcherek
Wokalistka i flecistka. W zespole grę na saksofonie poświęciła nauce gry na flecie. Zawsze elegancka i stonowana. Gdy reszta składu miewa zbyt szalone pomysły, Magda potrafi sprowadzić je na bardziej realne tory. Prywatnie żona Sebastiana. Na próbach zespołu najbardziej ceni przyjazną atmosferę, smak dobrej kawy i herbaty przy blasku świec.

E_ANIA D.jpg

Anna Długosz

W zespole zajmuje się śpiewem i grą na skrzypcach. Chętnie chwyta też za liczne niepospolite instrumenty, jak tank drum, okaryna czy flet tenorowy. Dba o muzyczną poprawność harmonii utworów, żaden fałsz nie umknie jej uwadze. Studiuje informatykę na Politechnice Śląskiej; w wolnym czasie podróżuje w odległe zakątki świata. Inspiracje do aranżowania piosenek czerpie z musicali i muzyki filmowej.

E_ANIA W.jpg

Anna Wiktor

W zespole gra na djembe, cajónie i śpiewa. Osoba bardzo aktywna i pełna pasji – instruktorka żeglarstwa i narciarstwa, również instruktorka harcerska. Posiada zdecydowanie największe z całego zespołu doświadczenie żeglarskie. Ciągle podróżuje, przeważnie zawodowo, a Wielkie Jeziora Mazurskie stały się w zasadzie jej drugim domem. Pod żaglami i z wiatrem we włosach, czy to na Niegocinie, czy na Morzu Północnym, czuje się jak u siebie. Idealny poranek to ten spędzony w kokpicie, pośród podnoszącej się na jeziorze mgły, z kubkiem gorącej herbaty w ręce.

E_ELA.jpg

Ela Janerka

W zespole śpiewa i gra na gitarze akustycznej. Uwielbia wędrówki - zarówno piesze, jak i te pod żaglami. Ma za sobą wiele przebytych kilometrów, ognisk i mnóstwo nieprzespanych nocy spędzonych z gitarą w gronie przyjaciół. Swoje obserwacje i doświadczenia przelewa na papier, dodaje do nich melodię i nieśmiało podrzuca na próby zespołu, proponując nowy kawałek w repertuarze. Prywatnie studentka architektury na Politechnice Śląskiej oraz instruktorka harcerska. Nosi ją po górskich szlakach, jednak kubek gorącej kawy, Pink Floyd w głośnikach i książka w domowym zaciszu to dla niej najlepsza recepta na dobry wieczór.

E_NERO.jpg

Michal Janerka

Gitarzysta basowy. Gra też na banjo, cajónie oraz, w nielicznych wolnych chwilach, na innych instrumentach. Mól książkowy, miłośnik muzyki, entuzjasta sportów wodnych, instruktor harcerski, poeta i filozof-amator. Prywatnie: mąż Eli. Zawodowo: lekarz-rezydent chirurgii ogólnej. Za idealne miejsce na koncert uważa scenę pod chmurką, z kameralną publicznością i widokiem na las czy jezioro.

E_SEBA.jpg

Sebastian Malcherek

Akustyk, kierowca, roadie, złota rączka i złote serce - niezastąpiony przyjaciel zespołu, który często wspomaga swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym sprzętu i organizacji. To dzięki niemu część zespołowych przedsięwzięć była i jest możliwa. Zawsze w pogotowiu gotowy wspomóc w działaniu czynem i motywującym słowem, nawet jeżeli jest to kubeł zimnej wody, którego czasem zespół potrzebuje. ;)